Sportivii CSM Craiova au adus o medalie de argint şi două de bronz la Campionatul Naţional de Judo U16

0
265

În perioada 27-29 martie, la Focşani, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Judo U16, unde clubul nostru a fost reprezentat de mai mulţi sportivi, însă doar trei dintre aceştia s-au întors acasă cu medalii.

Georgiana Renghea a ajuns în finala categoriei plus 70 kg, dar n-a reuşit să se impună şi în ultimul act, aşa că a obţinut doar o medalie de argint.

La o categorie mai uşoară, Giualia Dumitrescu(48 kg), a disputat una dintre cele două finale mici, pe care a câştigat-o şi astfel s-a încununat cu o medalie de bronz.judo u16

Tot bronz a obţinut şi Alice Iliuţă, în limitele categoriei 70 kg. Alţi doi judoka, Ruth Badea(40 kg) şi Mugurel Rova(55 kg), deşi n-au reuşit să urce pe podium, au ajuns totuşi în fazele superioare, ocupând locul cinci.