CSM CRAIOVA: Şase clasări în primii trei la a doua etapă de sală

555

csm craiovaWeekendul trecut a fost unul competiţional pentru secţia de atletism. După ce în urmă cu o săptămână s-a deschis sezonul de sală la Bacău, desfăşurându-se prima etapa a Campionatului Naţional Indoor, sâmbăta şi duminica trecută s-a ţinut a doua etapă a aceleiaşi competiţii. De această dată, gazdă a fost sala de atletism din Bucureşti, una proaspăt renovată.

Sub însemnele clubului nostru au participat la concursul amintit 11 sportivi, dintre care numai patru au reuşit să urce pe « podium », dacă îi putem spune aşa, deoarece la concursurile de etapă nu se acordă medalii. Cea mai bună cursă i-a aparţinut lui Andrei Ştefana, care s-a impus în proba de 3000 de metri. Ana-Maria Roşianu s-a clasat pe poziţia secundă în întrecerea de 60 de metri, acelaşi rezultat obţinându-l şi Ioan Piţigoi în proba masculină de viteză, iar alte clasări în faţă au fost reuşite de Daniela Constantinescu(800 m, 1500 m) şi Marius Buşcă(3000 m), care au încheiat cursele pe poziţia a treia.

Restul rezultatelor obţinute de sportivii noştri sunt: Elena Moagă(locul 13 – 1500 m, locul 7 – 3000 m), Marius Buşcă(locul 5 – 1500 m), Bogdan Motogna(locul 10 – 1500 m), Aurel Rotaru(locul 15 – 1500 m), Daniel Ion(locul 16 – 1500 m, Anamaria Sima(locul 4 – 400 m, locul 6 – 800 m), Adrian Cîrnaru(locul 4 – 800 m).