This page was exported from STARE DE FAPT [ http://staredefapt.ro ]
Export date: Sat Sep 22 22:50:25 2018 / +0000 GMT

Rezultate olimpiade școlare



elevi examen Vă prezentăm rezultatele obținute de elevii județului Dolj la olimpiadele naționale desfășurate în această perioadă:

 

  1. Olimpiada Națională de Informatică desfășurată în perioada 03-3.04.2018, la Constanța:

Denumire concurs/ olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul
Olimpiada de informatică – faza națională

 

Dicu Adrian Emanuel Colegiul Național "Frații Buzești" Nicoli Marius Mențiune
Udriștoiu Alexandra Maria Colegiul Național "Frații Buzești" Nicoli Marius Mențiune
Țigănilă Vlad Colegiul Național "Frații Buzești" / Palatul Copiilor Grindeanu Mihaela / Preoteasa Cezarian Mențiune
Nicolae Radu Mihai Colegiul Național "Frații Buzești" Nicoli Marius Mențiune

 

 

  1. Olimpiada națională de limba rusă, 30 martie –3 aprilie 2018, Buzău.

 Olimpiada de limba germană modernă, Craiova, 23-29 martie 2018

Denumire olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul

(MEN)

Olimpiada Națională de limba Germană Modernă Cruceru Alina Colegiul Național „Elena Cuza” Cristea Camelia II
Olimpiada Națională de limba Rusă Tcaci Cipriana Colegiul Național „Frații Buzești” Iliescu Ștefan I

  1. Olimpiada Națională de Limba spaniolă(2-6 aprilie 2018, Buzău) și Limba franceză (2-6 aprilie Dâmbovița)

Denumire concurs/ olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ BURUIANĂ R. TIBERIU-ALIN-MARIAN COLEGIUL NAȚIONAL ” FRAȚII BUZEȘTI” RIZA DIDA DOINA I
MITRICĂ L.S. LIVIA-MARIA COLEGIUL NAȚIONAL ” FRAȚII BUZEȘTI” POPI DORINA LOREDANA I
STEFAN L.S. MADALINA SORINA COLEGIUL NAȚIONAL ” FRAȚII BUZEȘTI BUZATU ADRIANA II
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA SPANIOLĂ DINU DAVID ȘTEFAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ " MIHAI VITEAZUL" ANDRECA ADRIANA II
BALDOVIN C.G. ANA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL ” ELENA CUZA” MITRUȚ MONICA I
CIOBANU CLAUDIU DANIEL COLEGIUL NAȚIONAL ” ELENA CUZA” MITRUȚ MONICA II
 

DINCULEANĂ MARIA EMILIA

LICEUL „ VOLTAIRE” - II

 

  1. Olimpiada Națională de Arte, Craiova, 02-05 aprilie, 2018

Olimpiada Numele și prenumele elevului Premiu Clasa Disciplina/Instrument Profesor coordonator
Olimpiada de Interpretare Vocală, Instrumentală şi Studii Teoretice Muzicale

 

NEDELCU IOANA-VICTORIA I X VIOARĂ ȘOPOV SPERANȚA
GĂMAN ANA-MARIA-CĂTĂLINA II XI PIAN BALACI DANIELA
PRETULEAC ȘTEFAN I X PIAN MARIANA ILIE
MITRICĂ ȘTEFANIA Mențiune XII VIOLĂ ORAVEȚ ELENA
PĂCEANĂ MARIA-ALEXANDRA III X CHITARĂ MITRACHE GEORGE
OŞCA ELENA DIANA II XI CANTO CLASIC GHIDICEANU ADRIAN
DASCĂLU MIRUNA-MARIA II XII CANTO CLASIC  

ZAMFIR ADRIAN-IULIAN

 

 

 

  1. Olimpiada Națională de Matematică, 3-7 aprilie 2018, Satu-Mare

Denumire olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul

(MEN)

Olimpiada Naţională de Matematică

 

PÎRVULESCU GABRIELA MĂDĂLINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE ŢIŢEICA" CRAIOVA PREDA FELICIAN Menţiune / Aur (SSMR)
PĂTRU MIHAI COSMIN COLEGIUL NAŢIONAL "CAROL I" CRAIOVA POPESCU LUMINIŢA Menţiune / Aur (SSMR)
RĂDUȚ ALEXIA ANDREEA ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE” CRAIOVA BENEA FLOREA III /

Aur (SSMR)

DRĂGHICI RĂZVAN-ANDREI COLEGIUL NAŢIONAL “FRAŢII BUZEŞTI” CRAIOVA DICU MIHAI

 

Menţiune / Argint (SSMR)

 

Numele, inițiala tatălui și prenumele elevilor Premiul/Memțiune Clasa Școala de proveniență Profesorul îndrumător
Matei C. Cosmin George Mențiune specială 9 Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova Cerăceanu Cornelia
Șerbana S. Oana Laura Mențiune MEN 10 Colegiul Național „Carol I” Craiova Băluțoiu Elena
Călina D. Florian Chiriac Mențiune MEN 11 Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova Cerăceanu Cornelia
Ristache N.M. Ionuț Alberto Mențiune specială 11 Colegiul Național „Carol I” Craiova Stănică Gheorghe
Romanescu Radu Calificare în lotul lărgit al României 12 Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova Cerăceanu Cornelia
Stănășel C. Elena Madalina Mențiune MEN 12 Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova Cerăceanu Cornelia

  1. Olimpiada Națională de Chimie, 2-7 aprilie, Craiova

 

 

 

 

 

 

  1. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE  BIOLOGIE , 01- 05.04.2018, PIATRA NEAMȚ

DENUMIRE CONCURS/

OLIMPIADA

NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT NUMELE ȘI PRENUMELE PROF. ÎNDRUMĂTOR CLASA PREMIUL
OLIMPIADA  DE BIOLOGIE IONICĂ R.O.ANDA MARIA C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA  ȘTEFAN CAMELINA

 

 

IX MENȚIUNE
STĂNCULESCU C. ADELA- MARIA C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA PETRESCU GENELIA IX MENȚIUNE
ANTONIE ANDREEA C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA  ȘTEFAN CAMELINA

 

 

X MENȚIUNE
SLĂVULETE OLIVIA ANDREEA C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA PETRESCU GENELIA X MENȚIUNE
GABROVEANU ELENA DIANA C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA PETRESCU GENELIA XII MENȚIUNE
NICULESCU L.RĂZVAN DRAGOȘ C.N.”FRAȚII BUZEȘTI”CRAIOVA PETRESCU GENELIA IX PREMIUL SPECIAL
PAPUC M.DAVID ANDREI C.N.”CAROL I”CRAIOVA SIMEANU CAMELIA X PREMIUL SPECIAL
LUCHIAN A. RALUCA ALEXANDRA LICEUL TEORETIC”MIHAI VITEAZUL” BĂILEȘTI VĂDUVA ȘTEFANIA X PREMIUL SPECIAL

 

 

 

 

  1. Olimpiada de Stiințe Socio-Umane, 3-7 aprilie 2018, Satu-Mare

Denumire olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul

(MEN)

Filosofie Ungureanu Victor Gabriel Liceul de Arte ”Marin Sorescu” Craiova Ianoș Daniela Locul III
Sociologie Bunciu Răzvan Colegiul Național ”Carol I” Daqui-Herrera Marioara Locul I

 

  1. Olimpiada de Geografie, 01-07 aprilie 2018, Brăila,

Numele şi prenumele elevului promovat la faza naţionala Anul de studii Unitatea de învățământ/ localitatea Profesor îndrumător Premiul
BĂRBUȚ-DICA I. NICUȘOR DUMITRU SAMI IX LICEUL TEORETIC INDEPENDENȚA CALAFAT BISTRICEANU JENICA Premiul Special
NEAMȚU C. ILEANA CORNELIA X COLEGIUL NAȚIONAL ”CAROL I” CRAIOVA CIOBANU MARIA Premiul Special
GRIGORIE C. ALEXANDRA XI COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA PLATON DENISA Mentiune

 

Inspectoratul Școlar Județean Dolj felicită toți elevii participanți pentru rezultatele obținute și mulțumește cadrelor didactice pentru dăruire și munca depusă!

 

 


Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com