This page was exported from STARE DE FAPT [ http://staredefapt.ro ]
Export date: Sat Sep 22 22:32:43 2018 / +0000 GMT

Elevii doljeni pe podium și la olimpiadele de limba română sau cea latină



elevi examen Pe lângă premiile obținute de elevii olimpici ai județului Dolj la disciplinele matematică, geografie, biologie, muzică, limba franceză, limba spaniolă, limba germană, limba engleză, socio-umane și chimie,  vă transmitem rezultatele obținute de elevii doljeni la etapa națională a olimpiadelor și concursurilor școlare la disciplinele tehnice, limba și literatura română, limba greacă, limba latină, fizică, istorie, religie și proiecte europene.

 

  1. La etapa națională a olimpiadelor desfășurate la disciplinele tehnice, limba și literatura română, limba greacă, limba latină, fizică și istorie, au fost obținute următoarele premii și mențiuni:

Premiul I - 4

Premiul II - 4

Premiul III - 3

Mențiune MEN - 14

Premiul special – 4

 

  1. La concursurile școlare derulate până la această dată, la faza națională, au fost obținute 2 premii III și un premiu special.

 

 

  1. Rezultate Olimpiada - Discipline tehnice

Nr. crt. Denumire concurs/ olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul
1. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/Profil -Resurse Naturale și Protecția Mediului/ Protecția mediului Măicănescu V. Mihaela-Eliza Colegiul Tehnic ,, Costin D. Nenitescu” Craiova, Dolj Tudora Sabina,

Cristea Iulia

I
2. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/Profil -Resurse Naturale și Protecția Mediului/ Protecția mediului Cîrstea G.F. Nicoleta-Daniela Colegiul Tehnic “Costin D. Nenitescu”, Craiova, Dolj Tudora Sabina,

Cristea Iulia

I
3. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/Profil -Resurse Naturale și Protecția Mediului/ Agricultură/ Creșterea animalelor Cruceru L. Raluca Ioana Liceul Tehnologic ,,Ing.Ionete Aurelian ” Malu Mare, Dolj  

Dodocioiu Angela

I
4. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/Profil -Resurse Naturale și Protecția Mediului/ Agricultură/ Creșterea animalelor Predoi   P.G. Elena-Magdalena Colegiul Tehnic „Ştefan Milcu”Calafat, Dolj  

Popa Aneta

Mențiune
5. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/Profil -Resurse Naturale și Protecția Mediului/ Agricultură/ Cultura Plantelor Stalea A. Mihăița Ionuț Liceul Teoretic „George St. Marincu”Poiana Mare, Dolj Urziceanu Niculina, Mitoiu Aurora Mențiune
6. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/ Tehnic / Construcții instalații și lucrări publice Năstasie M. Ionuț Vasile Liceul Tehnologic ,,Dimitrie Filișanu" Filiași Barbu Alexandra, Agapie Minodora III
7. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/ Tehnic / Mecanică Voinea L.M. Virgil Constantin Colegiul ,,Ștefan Odobleja” Craiova, Dolj Ciulu Simona,

Hertzog Roxana,

Săndoi Cristina,

Vilă Eugenia

Mențiune
8. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/ Tehnic / Mecanică Manea V. Ștefăniță Cătălin Colegiul ,,Ștefan Odobleja” Craiova, Dolj Hertzog Roxana, Prundeanu Lavinia, Ceucă- Diaconescu  Monica,

Vilă Eugenia

III
9. Olimpiada la modulele  din aria curriculară „Tehnologii”/ Tehnic / Electric, electrotehnic, electromecanic  

Bornăgel I. Aurel Petre

Liceul Tehnologic ,,Alexandru Macedonski” Melinești, Dolj Ioana Elena,

Popescu Anghel Gheorghe

Mențiune

 

  1. Rezultate Olimpiada Aria curriculară – Limbă și comunicare

Nr. crt. Denumire concurs/ olimpiadă Numele și prenumele elevului Unitatea de învățământ Numele și prenumele prof. îndrumător Premiul
1.       1. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ CIUREZU GHERGHE L.M. LETIȚIA MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA ELIADE" CRAIOVA ANCA RĂDULESCU II
2.       2. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ GROZA D. MARIA ALEXANDRA COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA CISMARU MARIA PREMIU SPECIAL
3.       3. OLIMPIADA DE LECTURĂ - „LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ” COTEȚ-ȘERBAN S. GEORGIANA MIHAELA LICEUL TEORETIC „CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” DĂBULENI ZARIA ALINA MENȚIUNE
4.       4. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ STOIAN A. V. IOANA BIANCA COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA ȚALEA JULIETA MENȚIUNE
5.       5 OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ IOTA F.  IULIA ANDREEA COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA ȚALEA JULIETA PREMIU SPECIAL
6. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ MÎRTAN C. CRISTINA-EUGENIA COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA ȚALEA JULIETA PREMIU SPECIAL
7. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE – LIMBA LATINĂ SMARANDACHE L. VALERIA DIANA COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC ”ȘTEFAN VELOVAN” CRAIOVA STÂNCĂ INA NELIDA TRAIANA MENȚIUNE
8. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ PAPALITSAS ELENA FEY COLEGIUL NAȚIONAL ”FRAȚII BUZEȘTI” CRAIOVA XANTULA GIUVANUDIS I
9. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ DINCĂ IZABELLA NICOLETA LICEUL TEORETIC AMĂRĂȘTII DE JOS

 

XANTULA GIUVANUDIS II
10. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ TRUȘCĂ HARITINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,GHEORGHE ȚIȚEICA”

 

XANTULA GIUVANUDIS III
11. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ IOȚA ALEXANDRA CARMEN COLEGIUL NAȚIONAL ,,CAROL I”

 

XANTULA GIUVANUDIS MENȚIUNE
12. OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ FRUNZĂ VLAD ANDREI COLEGIUL NAȚIONAL ,,ELENA CUZA”

 

XANTULA GIUVANUDIS MENȚIUNE

 

 

 


Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com